Fiesta Personæ atgimsta su naujais renginiais

Š.m. kovo 17 - 21 dienomis Vilniaus Universiteto Fakultetų dienų maratoną pradeda Filosofijos fakulteto dienos su šventišku pavadinimu „Fiesta Personæ“ (verčiant iš lotynų kalbos – „žmogaus šventė“). Renginys, užsimezgęs nuo keleto studentų iniciatyvos, kiekvienais metais puoselėja tradicijomis tapusius renginius, tačiau nepamiršta ir naujovių.

Kaip sako „Fiesta Personæ“ renginių savaitės koordinatorė Jolita Ščerbinskaitė, šiais metais vykstanti šventė – jau 13-oji: „Iš tiesų ilgai niekas nežinojo, kada gi prasidėjo Filosofijos fakulteto dienos. Šiais metais, pasikapsčius po įvairius rašytinius šaltinius, pavyko atrasti, jog pirmoji renginių savaitė suorganizuota 2002 metais. Nors suprantame, kad tradicija galbūt ir prasidėjo anksčiau, nusprendėme pasitikėti tuo, kas išlikę ir šiemet minėti jau 13-ąją žmogaus šventę“.

„VU Filosofijos fakulteto dienos siekia vienyti Universiteto bendruomenę, puoselėti senąsias ir kurti naujas universitetines tradicijas bei skatinti susidomėjimą filosofija bei socialiniais mokslais, kurie dėstomi šiame fakultete. Šiemet viešindami renginį siekiame taip pat pademonstruoti žmogaus, kaip individualybės, nykimą šiuolaikinėje visuomenėje bei jo atgimimą – tai simbolizuoja mūsų vykdytos partizaninės reklaminės akcijos bei renginio plakatai. Atgimimą simbolizuoja ir nauji renginiai – diskusija „Apie socialinį darbą ir socialinę politiką – paprastai“, „Apdovanojimų vakaras“ „A. Tereškino knygos „Popkultūra: jausmų istorijos, kūniški tekstai“ pristatymas“, - sako Vilniaus universiteto Studentų atstovybės Filosofijos fakultete pirmininkė Emilija Jokubauskaitė.

Tradiciškai renginių savaitės pradžią skelbs „Disputas“ – dviejų žmonių žodinis ginčas visuomenei aktualiais klausimais.Disputo menas Lietuvą pasiekė XVI a., o jo pradininkai – Jėzuitų kolegija, būsimasis Vilniaus Universitetas. Laikui bėgant, disputo tradicija užgeso, tačiau 2005 m. buvo iškilmingai atkurta Mažojoje Auloje ir tapo Filosofijos fakulteto dienų dalimi. Publika disputo metu nėra tik pasyvūs klausytojai – jie gali klausti, provokuoti disputantus bei savo ovacijomis spręsti dvikovos nugalėtoją.

Šiuo metu Lietuvos švietimo sistemoje randantis nemažai pokyčių, tiek plačiojoje visuomenėje, tiek Universiteto bendruomenėje galime išgirsti daug skirtingų nuomonių švietimo atžvilgiu. Renginio organizatoriai pasistengė atliepti į bendruomenės reiškiamą poreikį daugiau apie tai išgirsti, todėl šių metų  disputo tema – „Universiteto likimas globalizacijos akivaizdoje“. Kovo 17 d., 13.00 val. VU Teatro salėje  disputuos prof. Rimantas Želvys (proponens) ir doc. Nijolė Radavičienė (opponens). „Disputo“pabaigoje Filosofijos fakulteto dekanas prof. Arūnas Poviliūnas (preasens disputationis) skelbs nugalėtoją.

Vienas laukiamiausių „Fiesta Personæ“ savaitės renginių – „Bard‘akas“. Ilgą istoriją turintis bardų vakaras prasidėjo nuo studentų iniciatyvos groti Vilniaus Universiteto koridoriuose. Iš čia ir kilo renginio pavadinimas – pagrojimai koridoriuose priminė „bardaką“. Palaipsniui, studentiški muzikiniai „bardakai“ įgavo dainuojamosios poezijos vakaro formą, surimtėjo, persikėlė iš fakulteto koridorių į Vilniaus Universiteto Teatro salę, Gamtos mokslų fakulteto Didžiąją Aulą, Planetariumą, Šv. Jonų bažnyčią. Šiemet renginys siekia laužyti standartus – bardų muzika skambės Menų Fabrike „LOFTAS“, kur kovo 20 d. 20 val. skambėsVido Bareikio, Andriaus Kaniavos, Arbatos, Dominykės ir Roko bei Lidaladeli Judžajo muzika, o pasibaigus koncertui svečiai bus kviečiami pasilikti ir smagiai praleisti laiką grojant DJ Nicetomytuall.

Bilieto kaina 10 Lt (skaičius ribotas, bilietai brangs).