Sin Cera 2014

Kas geriausiai išreiškia Filosofijos fakulteto kūrybos knygos „Sin Cera“ dvasią?
Alexandro Jodorowsky filme  „El Topo“ pasirodo eilutė, kurioje Ginklo meistras sako El Topui – „viens kitą atpažinsime iš muzikos“. Užtenka vieno mažyčio pakeitimo į  „viens kitą atpažinsime iš kūrybos“ ir Jodorowsky juostos eilutė išreiškia tai, kas yra „Sin Cera“. „Sin Cera“ yra vieta, kurioje Filosofijos fakulteto kūrėjai ir visi besidomintys kūryba žvelgia ir atpažįsta vieni kitus.
VU Filosofijos fakulteto kūrybos knyga leidžiama nuo 2005 m.. Ne kartą keitėsi jos pavadinimas, kol galiausiai įsitvirtino „Sin Cera“, kurį fakulteto folkloras kildina iš senovės Romoje vartoto pasakymo „Sine cera“ – „Be vaško“.  Taip sakydavo apie tobulas skulptūras, kurioms visiškai nereikėdavo vaško, kuriuo būdavo maskuojami įtrūkimai. Taip ir knygoje atgulantys darbai nebereikalauja taisymo. Šalia šios istorijos turi stoti ir dar vienas ryšys su lotynišku būdvardžiu sincerus, kuris reiškia grynas, tikras, nuoširdus. Tokia ir visa į knygą patenkanti autorių kūryba.
Šių metų knygos viršelis - aliuzija į posakį „akys – sielos veidrodis“.
Taigi, kviečiame pažvelgti į 2014 m. „Sin Cera“ ir susipažinti su Filosofijos fakulteto kūrėjais per jų kūrybą.

Dėkojame VU Filosofijos fakultetui, parėmusiam knygos leidimą.